Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

"Zemanovy milice", gratulace, rozdělený národ. Tak blogeři komentují prezidentskou volbu

27. 01. 2018 16:24:16
Vítěz druhého kola přímé prezidentské volby je znám. Miloš Zeman v souboji s Jiřím Drahošem obhájil svůj post, a bude tak pokračovat ve své práci i v dalším volebním období. Jak výsledek hodnotí blogeři iDNES.cz?

*

Josef Nožička

*Josef Nožička

Tak dlouho a usilovně se hledal AntiZeman, až nakonec opět vyhrál Zeman

Byť tomu po oznámení výsledků prvního kola příliš lidé nevěřilo, staronovou hlavou našeho státu se na dalších 5 let stal Miloš Zeman.
Diskuse

*

Jan Raus

*
Jan Raus

Ano, gratuluji vám všem, kteří jste volili Zemana
Po ukončeném klání se sluší říct: Sláva vítězům, čest poraženým. A k vítězství patří gratulace, že?

Diskuse

*

Petr Bajnar

Petr Bajnar

Proč zvítězil Miloš Zeman?
Krátce po vyhlášení výsledků prvního kola prezidentských voleb, jeden ze Zemanových oponentů kněz Tomáš Halík řekl, že je tu naděje ukončit mýtus o neporazitelnosti Miloše Zemana.

Diskuse

*

Hatem

Hatem Berrezouga

Ať jste voliči Zemana či Drahoše, nakonec přece jen vyhrálo Česko.
Nemusím Vám lhát, jsem rád za výsledek voleb. Chápu, že spousta lidí touží po změně, ale ne každá změna znamená zlepšení. Podívejte se, jak jsme dopadli my, když nás západní mocnosti přesvědčily,že Arabské jaro je změna k lepšímu.

*

Irena Fuchsova

Irena Fuchsová

Pozor na to! Národ je rozdělený na dvě půlky!
To bylo slyšet před volbami i po volbách. Že bychom si měli dát pozor, že se město vzdaluje od vesnice, že jsou lidé rozdělení a nejednotní!

Diskuse

*

Zdechovský

Tomáš Zdechovský
Miloš Zeman vyhrál a je třeba to respektovat
Volební výsledky jsou nyní sečteny a Miloš Zeman svůj post obhájil, byť mnohem těsněji než před pěti lety. Mnoho z nás může mít naprosto oprávněné pochybnosti o tom, zda bude skutečně schopný vykonávat svoji funkci celých pět let.

Diskuse

*

Jakub Černý

Jakub Černý

Zemanovy "lidové milice" povstaly
Další volby jsou za námi a neskrývám zklamání z nich, nicméně ukázaly několik důležitých faktů. Tzv. "pražské elity", které vedly Drahošovu kampaň, absolutně nerozumí obyčejným lidem.

Diskuse

*

Olga Pavlíková

Olga Pavlíková

Dala jsem mu s nechutí hlas
a nejspíš takových existencí bylo minimálně 150 tisíc, takže Zeman na hradě zůstává a odmění se nám zajisté další řadou svévolných, skoro neústavních rozhodnutí.

Diskuse

*

David Jaroš

David Jaroš

Gratulace národe a republiko!
Dle oficiálních výsledků zvítězil současný prezident, pan Miloš Zeman. Nyní tedy staronový prezident s mandátem na dalších pět let. Prvně se sluší nejen pogratulovat vítězi, ale i poblahopřát jeho protikandidátovi, panu Drahošovi.

Diskuse

*

Roman Potoczný
Sláva vítězi, čest poraženým
Pan prezident Miloš Zeman vyhrál, a jestli je zapotřebí něco ocenit, je to jeho politická zkušenost, protože to byla právě ona, která ve volbě rozhodla. Ve snaze o znovuzvolení neudělal chybu a naopak využil chyb Jiřího Drahoše.
Diskuse


Martin Zbela
Tajemství úspěchu Miloše Zemana
Miloš Zeman porazil Jiřího Drahoše a pro další pětileté volební období zůstane prezidentem České republiky. Necelé polovině aktivních voličů se tento fakt určitě nezamlouvá, to je však jediné, co mohou v této chvíli dělat.
Diskuse

Karel Trčálek
Miloš Zeman je gentleman!
Mstít se teď poraženým by bylo velmi, ale opravdu velmi nefér. Věřím, že něčeho takového není pan prezident schopen ani v nejmenším
Diskuse


Andrej Poleščuk
Vítězství Zemana, prohra Kavárny
Volba prezidenta skončila, prezidentský post obhájil Miloš Zeman a tzv. "kavárna" znovu prohrála. Co si z toho můžeme odnést?
Diskuse


Jan Bartoň
Zeman vyhrál - média dostala po americkém vzoru na frak
Miloš Zeman zvítězil ve volbách o více než sto padesát tisíc hlasů nad Jiřím Drahošem. Zklamání Drahoše bylo evidentní. I on podlehl dojmu, že s podporou médií má volby v kapse.
Diskuse


Lumír Vitha
Miloš Zeman - prezident do hrobu
Kdysi před mnoha lety jsem šéfoval týmu,který vedl kampaň pro Daewoo Motor. Nevedli jsme si zle. Když jsme tu značku přebírali, měla v ČR úplně nejhorší jméno.
DiskuseJaroslav Čejka
Vyhráli jsme! Vyhráli jsme!
Nemyslím ovšem sebe jako císař Rudolf II. v podání Jana Wericha, když radostně volal: "Omládli jsme! Omládli jsme!", ale nás, voliče Miloše Zemana. Vyhráli jsme však jen volby. Jestli jsme vyhráli dalších pět let, ukáže až čas.
Aleš Merta
Miloš Zeman mit uns
Emoce gradují, „pražská kavárna“ smutní, příznivci Miloše Zemana slaví – jízda pokračuje...
DiskuseTomáš Gayer
To je demokracie, chlapci!
A je to! Po hektických dnech určitě dojde k přátelským gestům: Poražení srdečně pogratulují vítězům a výsledek bezpochyby ocení i mnozí komentátoři, protože nepřijdou o hlavní téma svých budoucích moudrých a nestranných úvah.
Diskuse


Text budeme průběžně aktualizovat.

Autor: Blog Info | sobota 27.1.2018 16:24 | karma článku: 17.82 | přečteno: 12990x


Další články blogera

Blog Info

Videoreportáž: Jak se předávaly ceny Bloger roku 2017

Tak jsme se znovu sešli a znovu ve smíchovské restauraci Zubajda. Ceremonie jsme tentokrát zkrátili, ostatně už každý stejně věděl, kdo vyhrál. Jen u Ceny redakce se nevědělo, tak jsme kolegy blogery trošku napínali.

18.6.2018 v 13:40 | Karma článku: 18.15 | Přečteno: 2955 | Diskuse

Blog Info

Hlasující v Blogerovi roku vylosováni, ceny dostane desítka z nich. Jste to i vy?

Všechny vítěze ankety Bloger roku 2017 známe, blogerský večírek se už velmi konkrétně chystá a zbývá jediné, oznámit výherce z řad hlasujících.

16.5.2018 v 12:00 | Karma článku: 12.24 | Přečteno: 1841 | Diskuse

Blog Info

Je dohlasováno, blogerem roku znovu Větvička, blogerkou Šichtařová. Nováčkem je Karolová

Další, tentokrát jedenáctý ročník ankety je za námi. Hlasovali jste skutečně poctivě a jak v nominacích, tak ve finále od vás čtenářů dostali vaši favorité celkem několik tisíc hlasů. A jak to celé vlastně dopadlo?

7.5.2018 v 9:00 | Karma článku: 37.96 | Přečteno: 40358 | Diskuse

Blog Info

Bloger roku 2017 - finále je tu. Hlasujte a vyhrajte!

Tradiční anketa Bloger roku má za sebou první, nominační fázi. Je tedy jasno, kdo se bude ucházet o mety nejvyšší. Hlasujte i vy a vyhrajte ceny s blogem iDNES.cz!

19.4.2018 v 9:00 | Karma článku: 25.38 | Přečteno: 16888 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jaroslav Chudáček

Jak na internetu rychle vyhledat fotky Donalda Trumpa

Chcete na internetu rychle nalézt mnoho fotografií Donalda Trumpa? Není nic jednoduššího. Stačí se zeptat Googlu. Položením dotazu různými způsoby můžete rychle nalézt fotky, které Vás nejvíce zajímají.

21.7.2018 v 11:57 | Karma článku: 10.20 | Přečteno: 277 | Diskuse

Petr Máj

Planeta „Schengen“

Pokud nebudeme následovat USA a Maďarsko a neodmítneme (na prosinec) plánovanou multikulturní novelu OSN o Základních lidských právech a svobodách, můžeme se rychle stát nechtěnými aktéry následující reality show:

21.7.2018 v 8:36 | Karma článku: 30.50 | Přečteno: 504 | Diskuse

Jan Ziegler

Izrael se právem prohlásil za Židovský stát, hysterie je pokrytecká

Potvrzuje se tím jenom skutečnost podloženou více než třítisíciletou historii. Zákon schválený Knesetem nadále zajišťuje lidská práva všem obyvatelům Izraele nejen Židům, takže žádná arabská tragédie se nekoná.

20.7.2018 v 17:54 | Karma článku: 33.58 | Přečteno: 999 | Diskuse

Marek Konečný

Lichvář primátorem Prahy

Na první místo kandidátky pro komunální volby v Praze byl nasazen pan Stuchlík podnikající v rychlých a pěkně úročených půjčkách. Jednoduše řečeno lichvář, člověk, který umí vyždímat bližního svého. Teď bude mít šanci ždímat lépe.

20.7.2018 v 17:22 | Karma článku: 29.89 | Přečteno: 1022 | Diskuse

Jan Dvořák

Nezvratné důkazy, že Putin se kampaně za zvolení Trumpa osobně zúčastnil

Když The New York Times přinesl informaci, že bývalí vysocí bezpečnostní činitelé dokládají Putinův předvolební kontakt s Trumpem, a také to, že osobně nařídil hackerům ovlivňování Američanů v jeho prospěch, našinec se nevzrušil.

20.7.2018 v 16:27 | Karma článku: 30.31 | Přečteno: 718 | Diskuse
Počet článků 692 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 7803

Adminy blogu jsou Patrik Banga, Tereza Janků, Karel Boháček a Kateřina Mikovcová. Pokud chcete komukoli z nich napsat, adresa je vždy: jmeno.prijmeni@idnes.cz. Nebo pište na společnou adresu admin.blog@idnes.cz.

Facebook Blog iDnes


 

Najdete na iDNES.cz