Goodbye EU, aneb blogeři k Brexitu

24. 06. 2016 10:03:00
Sen o jednotném evropském superstátu je v troskách. Těsnou většinou se včera Britové rozhodli "projekt EU" opustit. Aktuální reakce blogerů iDNES.cz najdete v dalším výběru článků.

..
.
.
._
Jak poznáme, že se EU reformovala?

Robert MásloRobert Máslo

._

Po Brexitu často slyšíme, že EU je potřeba reformovat a to paradoxně i od takových "kapacit" jako Juncker, Schulz a Tusk. Ale jak poznat, zda se jedná opravdovou reformu nebo jen o hru na uklidnění občanů?

.

.

.

Je Brexit prvním krokem ke svobodnější Británii?

Luboš ZálomLuboš Zálom

_.

Ačkoliv se z mediální propagandy mohlo zdát, že po Brexitu nastane minimálně konec světa, strašení eurofanatiků nemělo na rozhodnutí Britů vliv, jaký si snad představovali.

.

.

.

RIP Evropská jednota

Michal BlahoutMichal Blahout

_

·

Odpůrci Evropské unie jásají nad odchodem Británie a slaví prohru EU. Leč situace je naprosto odlišná. Ten kdo prohrál, je Evropa.

.

.

.

Bruselská byrokratická mašinérie prohrála. Z brexitu se musí poučit

Evžen KorecEvžen Korec

·.

Stalo se, co jsem předpokládal. Britové vystavili červenou kartu Bruselu, který je i další členské státy zaplavuje tisíci nesmyslných byrokratických nařízení a zákazů.

.

.

.

Brexit aneb všechno je jinak

Petr BajnarPetr Bajnar

·_.
Finanční trhy, sázkové kanceláře, průzkumné agentury, většina příznivců či odpůrců odchodu Británie z EU, ti všichni předpovídali porážku euroskeptiků v britském referendu.

.

.

.

.

Sir Humphrey o Brexitu mluvil už v roce 1980

Vítězslav KremlíkVítězslav Kremlík

·_

Aby si Británie udržela nezávislost, vždy bojovala proti snahám o vytvoření velkého impéria, které by pohltilo evropský kontinent. Proto bojovala proti Napoleonovi i Hitlerovi.

.

.

.

Brexit není dobrý ani zlý, ale zajímavý

Pavel RusnokPavel Rusnok

·

·__

Uvidíme něco, co jsme ještě neviděli a je to zajímavé. Volat po vlastním referendu je hloupost. Teď je čas - možná i na pár let - držet ústa v sevření, pozorovat, číst, analyzovat a hlavně se poučit.

.

.

.

.

Nemluvme o Brexitu, žádný nebude

Tomáš HouškaTomáš Houška

·

.

Média jsou plná úvah o tom, co si počne Británie bez EU a jak EU Británii zatopí. Jenže nejspíš proběhne něco úplně jiného.

.

.

.

BREXIT – vítězství rozumu a demokracie

Pavel MakovecPavel Makovec

·

·

Výsledek včerejší referenda o vystoupení Velké Británie z Evropské unie (EU) potvrdil schopnost britských občanů orientovat se v současném světě a nepodléhat laciné propagandě a je impulsem pro nevyhnutelné změny ve fungování EU.

.

.

.

.

Britský den nezávislosti

Radim LhotákRadim Lhoták

·

·

·

Všichni lidé dobré mysli mohou oslavovat výsledky britského referenda. Dokonaný BREXIT je naděje, nikoliv však vítězství.

.

.

.

.
Brusel zasel vítr a sklízí...Brexit. Společná Evropa má ale stále šanci.

Milan ŠarapatkaMilan Šarapatka

_

_.

Výsledky referenda o vystoupení Velké Británie z Evropské unie by měly být pro představitele EU posledním varováním, že se spojená Evropa musí urychleně a razantně změnit.

.

.

.

.

.

Silná Evropa nemusí znamenat socialistickou Evropskou unii

Štěpán BinkoŠtěpán Binko


_.

Baví mě ta hysterie kolem Brexitu. Baví mě celá EU. Přemýslím, zda vůbec existuje jeden jediný funkční "státní" útvar, velikostí a uspořádáním odpovídající EU, který "funguje" a kde není diktatura.
.

.

.

Paříži a Berlíne, veďte nás! Teď je to vaše

Petr ValaPetr Vala

_

_.

Jako zarytý a ryzí eurofederalista jsem si oddychl a oslavil londýnské pápá. Konečně se ten notorický házeč klacků pod nohy odklidí z cesty sám a otěže převezme osa Paříž-Berlín, čili vše OK.

.

.

.

.

Tak nám ta Británie odchází...

Pavel VrbaPavel Vrba

_.

Ne,nebudu se zde pouštět do rádoby odborných rozborů, ať již ekonomických, společenských a politických. Rovněž svůj úhel pohledu nikomu nevnucuji a rozhodně ho nebudu vydávat za ten správný.

.

.

.

Vedení EU dostalo od britských voličů nepěkné vysvědčení

Pavel PonecPavel Ponec

_

.

Výsledek referenda vystoupení Británie z EU nakonec potvrdil přání většiny voličů o ukončení členství v EU.

.

.

.

BREXIT? Důkaz, že vrcholní politici nemají ani tušení, co si lidé vlastně myslí!

Miloslav HavelkaMiloslav Havelka

_.

Od Božího rána se na nás hrnou apokalyptické scénáře následků odchodu Velké Británie z Evropské unie. Co to ale znamená ve skutečnosti? Stalo se něco, s čím vrcholní politici příliš nepočítali a nebyli na to připraveni

.

..

Brexit prošel – libra oslabila

Jan BartoňJan Bartoň

_.

První hmatatelnou reakcí na výsledek referenda je pokles hodnoty libry vůči dolaru. David Cameron bude mít těžkou pozici jako premiér i jako předseda konzervativců.

.

.

.

Děkujeme odcházíme .... Jak Vám jen závidím!

Jaroslav KomosnýJaroslav Komosný

_.

Nechci si vyskakovat, ale jak se zdá, Británie bude první členskou zemí , která pochopila, když se značným zpožděním, že sen Panevropské myšlenky je stejně kulhavý jako Olympijská myšlenka.

.

.

.

Stará EU je mrtvá. Ať žije nová EU!

Markéta ŠichtařováMarkéta Šichtařová

_

.

Je pátek ráno. Dobojováno. (Tedy pokud se po vzoru rakouských voleb snad „náhle“ neobjeví „nové skutečnosti“, které by výsledek zvrátily.) Mnozí se probudili a jiní mnozí (jako já) v napětí probděli do rána, kdy je všechno jinak.

.

.

.

.

Jsou to frajeři. Rozvod je čistě demokratický prostředek.

Dušan SaikoDušan Saiko

_.

Británie míří k nezávislosti! Plno politiků a byrokratů se dnes ráno probudí spocených, jejich noční můra o rozpadu té jediné správné říše se stává skutečností.

.

.

.

.

Británie odchází, naděje přichází

Martin BraunMartin Braun

_.

Očekávám, že po probuzení, za pár hodin. se na tomto blogu strhne smršť, kde se každý, kdo se trefí do klávesnice, bude snažit přinést ten svůj jediný a správný pohled na odchod Británie z EU.

.

.

.

Goodbye EU a kdybychom se více nesetkali, tak se ..... stane

Jiří HermánekJiří Hermánek

_

_.

Nevím, jestli přesně tak by to napsal Angličan, ale jedno začíná být 100% jisté. Náš milý kandidát, nekandidát na prezidenta ČR by to zcela určitě vyjádřil lépe, ale já i když nemám jeho bookmakerské zkušenosti, tak...

.

.

Autor: Blog Info | pátek 24.6.2016 10:03 | karma článku: 19.52 | přečteno: 6723x

Další články blogera

Blog Info

iDNES.cz upravuje pravidla diskusí, přečtěte si jak

Diskuse na iDNES.cz prošly za dobu své existence dvakrát razantní změnou. Poprvé, když bylo nutné pro možnost diskutovat nasbírat tisíc íček a pravidla se značně zpřísnila, podruhé, když se přešlo na na diskuse pod reálným jménem.

21.6.2019 v 12:00 | Karma článku: 14.34 | Přečteno: 2079 | Diskuse

Blog Info

Videoreportáž: Jak se předávaly ceny Bloger roku 2018

Po roce na stejném místě, v podobný čas. Znovu jsme si společně užili blogerský večírek, který přilákal tradiční návštěvníky i nováčky. Na sraz dorazila třeba Denisa Sciortino, ale i Vladimír Kroupa. Jak to vypadalo? Podívejte se!

21.5.2019 v 12:08 | Karma článku: 25.07 | Přečteno: 6712 | Diskuse

Blog Info

Hlasující v Blogerovi roku vylosováni, ceny dostane desítka z nich. Jste to i vy?

Vítěze jednotlivých kategorií známe, přípravy na blogerský večírek jsou v plném proudu a nastává chvíle pro hlasující. I oni totiž soutěžili, a to o vouchery v hodnotě 700,- Kč od partnera soutěže, Knihy Dobrovský.

6.5.2019 v 9:37 | Karma článku: 8.16 | Přečteno: 801 | Diskuse

Blog Info

Bloger roku 2018: pozvánka na slavnostní vyhlášení

Milé kolegyně, milí kolegové, ani letos nemůžeme vynechat oficiální vyhlášení vítězů a předávání cen - a proto vás zveme na slavnostní uzavření ankety Bloger roku 2018.

2.5.2019 v 12:09 | Karma článku: 9.28 | Přečteno: 817 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Václav Vileta

Proč se nikdy nedočkáme Paňáka Orleanského

Tak budeme mít konečně ženského Jamese Bonda! Hrát ho bude černošská herečka Lashana Lynchová. Aby bylo hned na začátku jasno. Agent podle mne klidně může být žena nebo černoch nebo obojí. Konec konců nejde o nic originálního.

16.7.2019 v 9:45 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 53 | Diskuse

Libor Popovský

USA by měly zařadit Muslimské bratrstvo mezi teroristické organizace

Článek Uzay Bulut "The US Should Designate Muslim Brotherhood a Terrorist Organization", který vyšel 24. června 2019, přeložený paní Helenou Kolínskou a mnou.

16.7.2019 v 9:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 63 | Diskuse

Jan Dvořák

Kdyby už před dvěma sty lety mysleli na ekologii…

Přenesme se do staré dobré Anglie třicátých let osmnáctého století, do doby úžasných vynálezů. Měly změnit zásadním způsobem život lidstva.

16.7.2019 v 9:13 | Karma článku: 7.88 | Přečteno: 108 | Diskuse

Filip Vracovský

Sluníčkář v defenzivě

Tak přesně takhle si už nějaký čas připadám, ale nehodlám se vzdát, šance na uzdravení určitě ještě jsou...

16.7.2019 v 8:52 | Karma článku: 13.58 | Přečteno: 322 | Diskuse

Vlastimil Nesrsta

Milión zrnek pro špačky

Začalo to vcelku nenápadně. Zásahová jednotka venkovské policie v jedné obci Středočeského kraje zatkla muže, který na návsi v pravé poledne a všem na očích tloukl špačky.

16.7.2019 v 8:19 | Karma článku: 11.94 | Přečteno: 191 | Diskuse
Počet článků 709 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 7740

Adminy blogu jsou Patrik Banga, Tereza Janků, Karel Boháček a Kateřina Mikovcová. Pokud chcete komukoli z nich napsat, adresa je vždy: jmeno.prijmeni@idnes.cz. Nebo pište na společnou adresu admin.blog@idnes.cz.

Facebook Blog iDnes


 

Najdete na iDNES.cz