Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 31. března 2023 Kvido

Fotky, odvaha a autismus. To jsou motivy pro Ceny redakce 2013

28. 03. 2014 14:07:26
Blog o životě s autistickým synem, odvážný postoj ve prospěch romských paterčat a společný blogerský projekt Fotomatiné ocenila redakce Blog iDNES.cz v rámci ankety Bloger roku 2013. Ceny redakce jsme vyhlásili při slavnostní při předávce ocenění vítězným blogerům ankety.
Blogeři roku. Mezi nimi i nositelé Ceny redakce
Blogeři roku. Mezi nimi i nositelé Ceny redakceTomáš Krist, Mafra, a.s.

V letošní anketě Bloger roku jste nehlasovali pouze vy, blogeři a čtenáři, ale také my, administrátoři blogu. Udělili jsme tři ceny redakce, nominovaných bylo celkem jedenáct. Původně jsme měli v úmyslu udělit Cenu redakce jen jednu, ale protože se na třech prvních místech sešel vždy stejný počet bodů (hlasovali jsme tajně, ostatní nevěděli, jak kdo hlasoval), udělili jsme ceny hned tři. Ocenění si ale bezpochyby zaslouží všech jedenáct nominovaných.


Cenu redakce získali: Markéta Demlová, Petr Forejtek a Alexandra Synac.

Fotografie a video z předání ocenění najdete v článku
Blogeři a blogerky roku 2013 si v redakci převzali svoje ceny.



md.jpg
Markéta Demlová získala cenu za odvahu, s jakou se v článku Nejsem rasistka, ale... kočárky zadarmo? zastala rodičů romských paterčat před rasistickými útoky. V psaní vytrvala i poté, co se proti ní obrátila zloba mnoha potrefených hus a jejich útoky začaly dopadat na Markétinu vlastní hlavu.

Ocenili jsme také intimní a velmi lidský blog Petra Forejtka, který píše o životě se synem Vítkem,pf.jpg
jenž trpí autismem. Shodou okolností nedávno vyšel na InfoBlogu rozhovor Adama El Chaara právě s Petrem - v něm se dozvíte, jak nelehký, a přese všechno ne neradostný úděl s manželkou a Vítkem společně snášejí. Rozhovor Vítek neodmlouvá. Neumí totiž mluvit, říká o synovi Petr Forejtek najdete zde.

as.jpg
Cena redakce letí také do posledního světadílu před Antarktidou, do Austrálie. Tady už několik let žije a odsud úspěšný projekt Fotomatiné koordinuje Alexandra Synac, původem Jihomoravanka z Pálavy. I s ní jsme si povídali: Austrálie není jen samé grilování na pláži, říká. Do Fotomatiné můžete nahlédnout zde a taky tady.

Pozornost si ale bezpochyby zaslouží i ostatní nominovaní.

Václav Lukáš píše o své zkušenosti se životem po mozkové mrtvici. Blog je zajímavý zejména tím, že autor je neurolog a je tak lékařem i pacientem v jedné osobě. Mluvili jsme s ním v rozhovoru Nejsme nesmrtelní. Po mrtvici to vím docela přesně.

Fotografický projekt Tvýma očima Andrey Peldové a "jejích" porotců Marka Trizuljaka, Karla Boháčka a Richarda Horáka směřoval nikoli k blogerům, ale ke čtenářům blogů. Soutěž měla velký úspěch.

Redakční oblíbenec Kabir je plyšová myš, která cestuje, vaří a "obráží" kulturní akce. A pozor, Kabir se chystá za námi do redakce - zpravíme vás o tom, jak jinak, fotoblogem. A co si tahle malá, trochu přidrzlá myš myslí o lecčems, víme už i my. A vy se to dozvíte, když si přečtete článek Reportáž v CNN jsem nečekal ani ve snu, říká plyšový reportér Kabir.

Blog Ztlumeno informuje o novinkách v oblasti servisu pro neslyšící. Šíří celkové povědomí o tom, že život bez sluchu není žádný med. Zakladatelka blogu Monika Jindrová se nám svěřila v povídání Není ticho jako ticho.

Hovory Davida Hrbka nám zprostředkovávají jeho talk show s různými zajímavými hosty jako jsou Lou Reed, Václav Havel, Jiří Menzel nebo třeba Suzanne Vega. Plejáda jeho hostí září vysoko na hvězdném nebi.

Ladislav Kratochvíl přišel při operaci hlavy o sluch a zároveň mu ochrnulo obličejové svalstvo. Přes tento hendikep se účastní společenského života. Za to mu patří náš obdiv.

Štěpánce Bergerové a Andree Peldové jsme vděční za nápad nafotit naše blogerky do magazínu MF DNES. A povedlo se. Podívejte se.

Renáta Šťastná nás zaujala informační osvětou v oblasti neznámých nemocí.

Blogerů, kteří svými blogy pomáhají druhým, je jistě víc. Jestli jsme některé letos minuli, napište nám to.

Všem oceněným i nominovaným děkujeme.
Dáváte ostatním radost a naději a bojujete tak proti tmě, strachu a nevědění.

Za Blog iDNES.cz Tereza Boehmová, Petra Bangová, Adam El Chaar a Jan Dvořák

__________________________

Tabulka se všemi nominacemi:

tabulka_nominace_ceny_red.jpg

A ještě video, kdybyste se chtěli podívat, jak se to celé sběhlo.

Autor: Blog Info | pátek 28.3.2014 14:07 | karma článku: 13.92 | přečteno: 677x

Další články blogera

Blog Info

Je dobojováno. Nepomohl ani Mára, ani Jezulátko

Další přímá volba prezidenta ČR je za námi. Hlavou státu bude příštích pět let bývalý voják Petr Pavel, který porazil kandidáta hnutí ANO Andreje Babiše. Jak volbu vnímali blogeři? A jaké jsou bezprostřední reakce?

28.1.2023 v 15:59 | Karma článku: 19.96 | Přečteno: 13147 | Diskuse

Blog Info

Soutěž hlasujících: komu letos připadly vouchery?

Jako již tradičně i tentokrát se hrálo nejen o stupně vítězů v soutěži Bloger roku, ale také o ceny pro hlasující. Podívejte se, na koho připadl šťastný los!

1.7.2022 v 12:19 | Karma článku: 10.03 | Přečteno: 502 | Diskuse

Blog Info

Fotovideoblog: Předávání cen Bloger roku 2021

Znovu jsme se společně potkali na blogerském srazu, tentokrát v tradičním předprázdninovém termínu. Stejně jako loni v restauraci Tiskárna, v centru Prahy. Kdo nakonec na sraz dorazil? A kdo získal Cenu redakce? Podívejte se!

29.6.2022 v 9:25 | Karma článku: 20.89 | Přečteno: 1859 | Diskuse

Blog Info

Dohlasováno! Blogerkou roku Slezáková. Nováčkem Dana Štoflová

Přes pět tisíc hlasů a strhující boj doslova do posledních minut. Takový byl Bloger roku 2021, jehož vítězky a vítězové vzešli z vašich čtenářských hlasů. A překvapení se konalo. Po šesti letech nevyhrála Markéta Šichtařová.

21.6.2022 v 8:47 | Karma článku: 29.92 | Přečteno: 6346 | Diskuse

Další články z rubriky Média

Blanka Fay

Když má někdo o Kolečko míň aneb ať žijí toxické vztahy..

Tohle mi vážně nedá. Stačí číst titulky a vítězem se stává novomanželka Aneta Vignerová. No nevím, já bych si chlapa, který byl nedávno na Lvech s milenkou, vážně nevzala.

29.3.2023 v 15:49 | Karma článku: 22.08 | Přečteno: 943 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Dvě poznámky k rozhlasovému podcastu s Irenou Kalhousovou

Server iROZHLAS zveřejnil 7. 3. 2023 v informaci o podcastu Vinohradská 12 obsáhlý rozhovor s naší přední odbornicí na Izrael Irenou Kalhousovou o aktuální situaci v této zemi. Řeč přišla i na útok v Huwaře.

7.3.2023 v 22:26 | Karma článku: 17.28 | Přečteno: 239 | Diskuse

Martin Vlasák

Intenzita negativních zpráv v médiích narůstá, je třeba tomu nepodléhat

Samozřejmě, nejde žít izolovaně v jakési mediální bublině bez informací, ale je třeba negativním zprávám čelit a najít si způsob, jak je vstřebávat

7.3.2023 v 11:18 | Karma článku: 18.62 | Přečteno: 413 | Diskuse

Vlasta Fišrová

Stesky toužící koncesionářky

Dát si v neděli večer Kurz manželské touhy v podání veřejnoprávní televize, která nám i děkuje, že si tohle platíme, přiměje našince i k pokusu o ne zrovna vlídnou recenzi. Naštěstí vše zachraňuje všímavá autistka.

6.3.2023 v 8:48 | Karma článku: 16.22 | Přečteno: 626 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Když je řeč o Československu

Ano, kdykoli je země, v níž jsem se narodil, zmíněna v zahraničních médiích, zpozorním. Naposledy 2. března. Web listu The Jerusalem Post zveřejnil článek „US-Israel ties have gone from strength to strength since 2001“.

4.3.2023 v 12:52 | Karma článku: 14.41 | Přečteno: 303 | Diskuse
Počet článků 751 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 7543

Adminy blogu jsou Patrik Banga, Tereza Janků, Helena Skočová a Veronika Krátká. Pokud chcete komukoli z nich napsat, adresa je vždy: jmeno.prijmeni@idnes.cz. Nebo pište na společnou adresu admin.blog@idnes.cz.

Facebook Blog iDnes


 

Rozjívené fracky tu nechceme. Kde končí svoboda dětí ve veřejných prostorách?

Vlnu vášní vyvolalo vyjádření pražského bistra, které na sociálních sítích publikovalo pravidla, jak se mají chovat...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...

ČNB se propadla do obří ztráty 412 miliard, za rok je jedenáctinásobná

Česká národní banka (ČNB) loni vykázala rekordní ztrátu 411,9 miliardy korun. V roce 2021 měla ztrátu 37,7 miliardy...

Budu ukazovat nohy i výstřih. Nejsem jeptiška, reaguje na kritiku Burešová

Herečka a zpěvačka Eva Burešová (29) se stala terčem kritiky některých uživatelů Instagramu. Ti jí v negativních...