Kniha o slavné české filmové klasice je na světě. Vyhrajte ji!

4. 09. 2013 15:51:10
Po úspěchu knihy Slavná světová filmová klasika přichází Ondřej Slanina se slíbeným pokračováním věnovaným stovce nejlepších českých filmů. Knihu můžete opět vyhrát v soutěži, získat můžete i vstupenku na promítání Markety Lazarové nebo komedie Eva tropí hlouposti.

klasika23.jpgKniha obsahuje podobně jako její předchůdkyně povídání o stovce děl, které jsou podle autora těmi nejlepšími českými filmy všech dob. O každém filmu se dozvíte kromě obsahu a seznamu tvůrců také zajímavé okolnosti jeho vzniku, perličky z natáčení, vše doprovázené fotografiemi z filmu.


Vyhrajte knihu Slavná česká filmová klasika
v soutěži na iDNES.cz.
Otázky najdete zde.


Mnohé zajímavosti kolem natáčení řady filmů pochází z úst samotných režisérů, s nimiž se autor kvůli tomu dlouhodobě scházel. "Je to první kniha o českém filmu z pohledu filmařů a nikoli jen teoretiků filmu," upozorňuje.

Původně měla česká filmová klasika vyjít jen jako e-kniha, leč zájem o papírové vydání byl takový, že se Slanina rozhodl vydat ji také v tištěné verzi. E-kniha ovšem bude k mání rovněž, na rozdíl od papírového vydání knihy při jejím zakoupení získáte i přístup k videoukázkám ke čtyřiceti z filmů, které jsou v knize zmíněny. Ukázky poskytl Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie. K dispozici bude i e-kniha bez videí pro Kindle, který je nejběžnější čtečkou v ČR.

klasika1.jpgPokud knihu (hrajeme o její tištěnou verzi) nezískáte v soutěži, můžete si ji koupit na křtech nebo na mailu klasika@realfilm.cz, její e-verzi pak (až bude v prodeji) na kosmas.cz.

Kniha se vypraví do světa stylově, na třech komponovaných filmových večerech. První večer proběhne 12.září v 18:45hod. v kině Lucerna, kde autor promítne film Eva tropí hlouposti a před projekcí pohovoří o českém filmu v období let 1896 - 1945. Kmotrem je slavný český kaskadér a režisér Martin Hub, který točil s velikány světové kinematografie jakými jsou Steven Spielberg, Ridley Scott a James Cameron a pokud diváci přijdou na čas uvidí také profesionální předtančení ve stylu první republiky. Projekce proběhne z 35 mm kopie, takže divák zažije stejnou atmosféru jako v dobách aktuální premiéry.

KŘEST Kdy Co Kde

12.9., 18:45
Kino Lucerna

Eva tropí hlouposti

2.10., 19:00
Premiere Cinemas

Markéta Lazarová

16.10., 16:00 a 19.30
Kino Na Fialce Říčany

S čerty nejsou žerty

Druhý večer se koná 2.října v 19 hodin v pražském multikině Premiere Cinemas v Hostivaři, kde můžete ve 4K Dolby Digital shlédnout restaurovanou verzi Markety Lazarové a poslechnout si přednášku o poválečném filmu a Nové vlně. Virtuálním hostem bude slavný český výtvarník, kostymér Markety Lazarové či Formanova Amadea Theodor Pištěk, který v předtočeném exkluzívním rozhovoru vysvětlí, jak při práci na kostýmech pro Marketu Lazarovou postupoval a proč si myslí, že se jedná co se kostýmů týče o nejlepší film historie.

Vítání knihy do světa zakončí 16.10. dvojí promítání pohádky S čerty nejsou žerty v nejnověji otevřeném českém kině Na fialce v Říčanech u Prahy. První projekce bude v 16:00, druhá večer v 19.30. Při večerní projekci autor promluví o českém filmu za normalizace a o polistopadové kinematografii. Pozván je i režisér filmu Hynek Bočan a představitel hlavní role Ondřej Vetchý. V areálu kina je i bazén, takže publikum může filmový zážitek doplnit jeho návštěvou.

Knihu vydala autorova společnost Charon media, autorem obálky je Daniel Adam. Deset z vás knihu může vyhrát v této soutěži, dalších deset ji pak může získat jako dárek věrnostního programu iDNES.cz.


o_slanina.jpgOndřej Slanina je historik umění, Slavná česká filmová klasika je již jeho třetí knihou a je volným pokračováním Slavné světové filmové klasiky. Spoluzaložil server RealFilm. Je blogerem iDNES.cz. Na podzim Slaninu čeká práce na filmovém režijním debutu s pracovním názvem Bardi. Jedná se o mezinárodní film z divadelního prostředí obsazený předními českými herci s podtitulem Filmový obraz divadla světa. Premiéra je naplánovaná na duben 2014.

klasika2.jpg

Otázky do soutěže připravil Ondřej Slanina.

-red-

Mediální podpora Blog iDNES.cz

Autor: Blog Info | středa 4.9.2013 15:51 | karma článku: 16.65 | přečteno: 1822x

Další články blogera

Blog Info

Bloger roku 2018 - finále je tu. Hlasujte a vyhrajte!

Anketa Bloger roku 2018 vrcholí, po nominacích je na řadě finále. Podpořte svého favorita a zároveň si s námi zasoutěžte o voucher v hodnotě 700,- Kč od partnera soutěže, Knihy Dobrovský.

8.4.2019 v 9:00 | Karma článku: 28.64 | Přečteno: 14914 | Diskuse

Blog Info

Úplná pravidla ankety Bloger roku 2018

Tato úplná, pro anketu závazná pravidla budou zveřejněna po celou dobu trvání ankety na internetové adrese https://info.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=706248

25.3.2019 v 9:42 | Karma článku: 6.75 | Přečteno: 317 | Diskuse

Blog Info

Je to tu! Začíná Bloger roku 2018. Soutěžte s námi a vyhrajte!

Další rok, další soutěž, další výherci! I letos vyhlašujeme soutěž o TOP blogerku a blogera roku, zkrátka ty nejlepší, které může blog iDNES.cz nabídnout. Kdo letos vyhraje? Rozhodujete o tom vy, čtenáři!

25.3.2019 v 9:00 | Karma článku: 21.95 | Přečteno: 4919 | Diskuse

Blog Info

Vylosováno. Pětice výherců dostane knihu Žena na tahu. Jste mezi nimi?

I poslední soutěž loňského roku je už za námi a "holka z Moravy" Zuzka Hubeňáková vylosovala pětici těch šťastných, kteří v nejbližších dnech dostanou knihu Žena na tahu.

7.1.2019 v 9:23 | Karma článku: 8.49 | Přečteno: 427 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Vladimír Špurek

Vstal

báseň Janka Neriho VSTAL báseň Janka Neriho VSTAL báseň Janka Neriho VSTAL báseň Janka Neriho VSTAL báseň Janka Neriho VSTAL báseň Janka Neriho VSTAL báseň Janka Neriho VSTAL báseň Janka Neriho VSTAL báseň Janka Neriho VSTALbáseň

23.4.2019 v 20:30 | Karma článku: 3.90 | Přečteno: 181 | Diskuse

Jan Raus

MessenJah - Má stále nabito a udržuje balanc

Ačkoliv můj host patří věkově do jiné, mladší generace a hudebně do odlišného žánru, dlouhodobě shledávám na něm osobně, na jeho hudbě i na jeho postojích a názorech dosti sobě vlastního a zajímavého pro tento krátký rozhovor.

23.4.2019 v 15:40 | Karma článku: 3.72 | Přečteno: 95 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Ještě k odvolání Jiřího Fajta (Doplněno/opraveno)

Jeho kauza má více aspektů, ty odborné, myšleno umělecké, přenechme odborníkům. Však už se mnozí vyjádřili. Nejen tuzemští. Podpora ze zahraničí o mnohém vypovídá. Nejde ale jen o uměleckou stránku věci.

23.4.2019 v 8:00 | Karma článku: 20.09 | Přečteno: 630 | Diskuse

Karel Orlík

Zoufalá snaha pomatených ex-politiků – nepřátel Izraele

V britském deníku The Guardian otiskli 15. dubna 2019 dopis 37 bývalých politiků z 19 zemí, adresovaný vůdcům EU. Intervenují v něm ve prospěch arabské autonomie, kterou by rádi proměnili v suverénní stát Palestina.

23.4.2019 v 7:00 | Karma článku: 28.48 | Přečteno: 539 | Diskuse

Karel Sýkora

Biblické texty Starého zákona z pohledu archeologie

Kniha Archeologie, dějiny a utváření identity starověkého Izraele popisuje vznik starověkého Izraele ze tří hlav­ních úhlů pohledu, respektive zdrojů, které se snaží metodologicky držet v rovnováze.

22.4.2019 v 19:14 | Karma článku: 7.87 | Přečteno: 215 |
Počet článků 704 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 7744

Adminy blogu jsou Patrik Banga, Tereza Janků, Karel Boháček a Kateřina Mikovcová. Pokud chcete komukoli z nich napsat, adresa je vždy: jmeno.prijmeni@idnes.cz. Nebo pište na společnou adresu admin.blog@idnes.cz.

Facebook Blog iDnes


 

Najdete na iDNES.cz