Pondělí 27. ledna 2020, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 27. ledna 2020 Ingrid

Kdo z blogerů vystavuje na MFF v Karlových Varech

2. 07. 2011 9:06:40
Výstava fotografií blogerů iDNES.cz doplněná autory, kteří publikují na fotoalbu Rajče, startuje vernisáží v neděli 3.července a potrvá až do konce prvního prázdninového měsíce. Podívejte se, kdo z blogerů ve Varech vystavuje.

Na výstavě s názvem I vy můžete být naše hvězda, která se koná od 3. do 31.července 2011 v Galerii Na ochozu na Vřídelní kolonádě v Karlových Varech a která je zařazena mezi doprovodné akce filmového festivalu, můžete vidět práce blogerů, jejichž fotografie znáte z blogu iDNES.cz.


Více o výstavě si přečtěte v článku
Blogeři a čtenáři iDNES.cz vystavují své fotografie na MFF Karlovy Vary.
Na MFF Karlovy Vary 2011 tedy vystavují tito blogeři (v abecedním pořádku).

Anna Bednaříková-Lešková

ab.jpgFotografický samouk. Od roku 2008 experimentuje s digitální zrcadlovkou, před rokem a půl začala zkoušet, jestli se dají v domácím prostředí pořídit lákavé fotografie jídel. V experimentování s tímto druhem fotografie pokračuje dodnes. Na počest svých gastronomicko-fotografických víkendových pokusů si pro sebe přejmenovala v angličtině sobotu (Saturday) na Sweettoothday.

Absolventka Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, obor anglistika – germanistika. Pracuje jako překladatelka v České národní bance. Zajímá ji fotografování, jazyky, cestování, design, streetart a háčkování Ingmara.

V roce 2010 se provdala za blogera, s nímž se seznámila na iDnes, čímž již vyčerpala svých patnáct minut mediální slávy. Více zde.

Marián Béreš

mb.jpgSlovák žijící v Česku. Povoláním je konzultant v oblasti vzdělávání, školitel a kouč na manažerské a podnikatelské úrovni. Je autorem knihy Jak manipulovat s lidmi (a nenechat se sám zmanipulovat).

Fotografování je jeho koníčkem, fotí - hlavně přírodu a detaily architektury - intenzívně teprve od roku 2006, kdy si koupil svůj první lepší fotoaparát – digitální zrcadlovku Canon EOS 350. Fotí hlavně přírodu a detaily architektury na Slovensku a v Čechách. Přispívá do časopisů Treking a Krásy Slovenska a na internetové stránky o cestování – Hiking.sk, Desperado, Hedvábná stezka.

Za svoje fotografie získal 2x cenu Primátora města Liptovský Mikuláš v soutěži Ekofotografia 2007 a 2009, vyhral ceny v soutěži časopisu Krásy Slovenska a časopisu Digitálni fotografie. V anketě Fotograf blogu 2010 na iDNES.cz získal první místo.

Výstavoval v Praze, v Liptovském Mikuláši a Jasné. Více zde.

Marta Černická

mc.jpgŽije v Plzni, civilním povoláním je účetní. Je vdaná, má desetiletou dceru. Fotografuje přibližně od roku 2005, kdy si pořídila první digitální fotoaparát. Od kompaktu přešla na Nikon D80 a v současné době fotografuje s Nikonem D700. Pracuje ale i s klasickými materiály, ráda fotí Flexaretou.

Ve fotografii nemá vyhraněné téma, ale jako vášnivý zahradník se hodně věnuje makrofotografii květin. V poslední době se stále více věnuje i portrétu. Více na www.cernicka.cz a zde nebo zde.

Publikovala v českých fotografických časopisech, ale také v Anglii a Číně. Několikrát také vystavovala, například v Jablonném nad Orlicí, Plzni nebo ve Valdštejnské zahradě v Praze.

Peter Čunderlík

pc.jpgK fotografování ho přivedl dědeček, s nímž a díky němuž zprvu fotil černobíle. Později fotografování opustil a vrátil se k němu při toulkách po Africe v letech 2005-2007. Vždy byl pozorovatelem přírody, proto se toto téma objevuje v jeho pracech nejčastěji. Největším dílem jeho objektiv míří na zvířata. V poslední době se zaměřuji i na fotografování krajiny.

Více zde.

Rudolf Havlík

rh.jpgRudolf Havlík o sobě sám lakonicky říká: Pracuju, žiju, píšu a fotím po celém světě. Plním si své sny. Více zde.

Richard Horák

rho.jpgPardubičák, jehož curriculum vitae vede i přes Hamburk. Fotit začal poměrně nedávno, když dostal darem zrcadlovku. Fotografuje vše, co se mu připlete před objektiv. Snaží se o zachycení třetího rozměru, který se podle jeho slov "musí cítit".

Více zde.

Michal Josephy

mj.jpgAntropolog, novinář a cestopisný (foto)reportér. Spolupracuje s magazíny National Geographic, Lidé a Země, Psychologie DNES. Na FHS UK učí předměty Antropologie těla, Antropologie módy či Vizuální antropologie. V Instituto Camoes Portugal vedl cestopisné přednášky, jelikož právě země bývalého portugalského námořního impéria patří k jeho hlavním cestovatelským zájmům.

Více zde.

Radek Mikuláš

ra_mik.JPGFotografický rukopis Radka Mikuláše je do značné míry dán tím, že velkou část svého života studoval technické obory. Právě spojení těchto dvou světů – umění a techniky – je pro jeho práce typický. Věnuje se také portrétní, reklamní a produktové fotografii.

Pochází z Třebíče, vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT s diplomovou prací zobrazení 3D modelu města Prahy v reálném čase. Fotografování se profesionálně věnuje od roku 2008.

Je hlavním fotografem akcí, které pořádá blog.idnes.cz.

Více zde.

V Paláci Flora na pražských Vinohradech vystavoval v roce 2011 svoje fotografie z USA.

Břetislav Olšer

bo.jpgNovinář, publicista, spisovatel. Pochází z Valašska. Pracoval jako redaktor několika moravských a slezských periodik. Procestoval na 70 zemí světa, napsal desítky televizních a rozhlasových scénářů. Jeho první knížku o moravských Židech v Izraeli vydalo nakladatelství Librex Ostrava pod názvem "Přežili šest válek", následovala kniha "Koně pro Františka Holčáka, aneb (Ne)čas mezi taxisy", literatura faktu - kniha o blízkovýchodním terorismu "Krev na meči džihádu" a jihoafrický cestopis "Češi v zemi zlata, platiny a diamantů". Svůj první román pod názvem "...a Bůh osiřel" vydal v roce 2002 v Repronisu, po něm vydal ještě dva. V roce 2009 vydalo cestopis „Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi“. Byl třikrát laureátem ceny E.E. Kische. Při svých cestách se setkal také s premiérem židovského státu Arielem Šaronem.

Více zde.

Tomáš Vocelka

tv.jpgK fotografii ho přivedl otec. Od patnácti let fotografoval v krnovském fotoklubu Astra. Jedním z vzorů byl pro něj byl významný krnovský fotodokumentarista Gustav Aulehla, který se zapsal do historie české fotografie snímky života především z 50. a 60. let. Od dokumentu, který fotil původně, se v poslední době odklonil ke klidnějšímu fotografování krajiny a techniky. Povoláním je editor MF DNES.

Více zde.

Autor: Blog Info | sobota 2.7.2011 9:06 | karma článku: 14.42 | přečteno: 3304x

Další články blogera

Blog Info

Kdo bude mít Mouchu v limonádě? Známe výherce

První letošní soutěž je za námi. Soutěžilo se o knížku blogerky Štěpánky Bergerové Moucha v limonádě a správné byly tentokrát všechny odpovědi, které do redakce doputovaly.

20.1.2020 v 11:02 | Karma článku: 5.30 | Přečteno: 122 | Diskuse

Blog Info

Štěpánka Bergerová: Moucha v pití i životě mi nevadí. Vyhodím a piju dál

Za pět měsíců to bude třináct let, co se na blogu iDNES.cz objevila bývalá projektantka, potom galeristka a taky spisovatelka Štěpánka Bergerová. Po deseti letech vydala další knihu, zasoutěžit si o ni můžete i vy.

10.1.2020 v 8:58 | Karma článku: 14.02 | Přečteno: 1807 | Diskuse

Blog Info

Dokonalá rozkoš. Vyhráli jste knihu Ivany Dianové?

Soutěžící o novou knížku Ivany Dianové určitě už netrpělivě čekají na výsledky. Usmálo se štěstí právě na vás?

2.12.2019 v 9:28 | Karma článku: 11.64 | Přečteno: 239 | Diskuse

Blog Info

Ivana Dianová: Když se naštvu, tak hned píšu!

Napsala víc než pět set blogů, které si přečetl téměř milion čtenářů. Její fejetony teď vyšly v knížce. Ta se příznačně jmenuje Dokonalá rozkoš. O čem kniha je? A co nutí autorku psát? Přečtěte si rozhovor a vyhrajte novou knížku!

18.11.2019 v 8:50 | Karma článku: 27.01 | Přečteno: 724 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Karel Sýkora

Holandský premiér si dává kolo do parkoviště, jako všichni ostatní občané

Holandský premiér si cestou do práce ráno dává kolo na parkoviště, jako ostatní občané. Kurdský pracovník parkoviště je ohromen: „On se mi musí prokázat průkazkou jako každý normální člověk! Takhle se řídí země! Tady chci žít!“

26.1.2020 v 17:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 55 |

Aleš Kadeřábek

Husitská trilogie aneb Jirásek pro 21.století

Divadlo Komedie v Praze obohatilo svůj (a nejen svůj) repertoár o náročný dramaturgický a inscenační kus - rozhodlo se v jednom večeru uvést kompilát z Jiráskových vrcholných historických děl Jan Hus, Jan Žižka a Jan Roháč.

26.1.2020 v 11:37 | Karma článku: 7.25 | Přečteno: 243 | Diskuse

Karel Sýkora

Jen v Kristu mám — křesťanská chvála

Ježíš Kristus známý také jako Ježíš Nazaretský či Ježíš z Nazareta, je ústřední postavou křesťanství. Ježíš veřejně působil jako pocestný kazatel v oblasti dnešního Izraele a západního břehu Jordánu.

26.1.2020 v 7:51 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 23 |

Martin Stručovský

Bestie, sedmá kapitola

Matěj Mlynář, hrdina detektivek Bez duše, Zavátá sněhem a V temnotách přichází v příběhu na pokračování. Bude vycházet v sobotu jednou za 14 dnů

25.1.2020 v 18:08 | Karma článku: 4.18 | Přečteno: 194 | Diskuse

Karel Sýkora

Útěky českého letce RAF Josefa Brykse

Angličané o něm natočili film, u nás nesměl být ani pohřben. Unikátní příběh dlouho zapomenutého letce, který dostal Řád britského imperia a v komunistickém lágru ho umučili k smrti.

25.1.2020 v 14:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 45 |
Počet článků 715 Celková karma 14.49 Průměrná čtenost 7707

Adminy blogu jsou Patrik Banga, Tereza Janků, Karel Boháček a Kateřina Mikovcová. Pokud chcete komukoli z nich napsat, adresa je vždy: jmeno.prijmeni@idnes.cz. Nebo pište na společnou adresu admin.blog@idnes.cz.

Facebook Blog iDnes


 

Najdete na iDNES.cz