Dana Emingerová hledá lásku v nové knize In Flagranti

29. 12. 2010 13:30:25
Novinářka, spisovatelka a také blogerka Dana Emingerová přidala před koncem roku na pulty knihkupectví svoji nejnovější knihu s názvem In Flagranti. Do knižní vazby sevřela tragikomický příběh zdánlivě harmonického manželského páru - příběh o nevěře, kde dramatické momenty střídají humorné zápletky.
Dana Emingerová a její kniha In FlagrantiDana Emingerová a její kniha In FlagrantiFoto: Petr Brodecký

Hlavní hrdinkou je spokojená, milující žena Barbora, která netuší, že její romantický muž Robert, obšťastňující ji i po desetiletém manželství milostnými verši, úspěšně uplatňuje stejnou metodu získávání přízně i při lovu dalších žen v jeho okolí a bezostyšně svou ženu podvádí.

Barboře se tak po letech víry v lásku stavební kameny rodinného života rozkutálejí do nicoty. Čteme o jejím nacházení a ztrácení, hledání a škobrtání, prožíváme s ní ladné vzlety na křídlech trojitých salchowů i kruté pády do ledové pasti kluziště s názvem Ty a Já...

„V knize je částečně můj příběh, příběh mých rodičů, mého muže, jeho dětí a našich dětí. A úplně cizích lidí, protože vztahové krize jsou si podobné,“ svěřuje se Dana Emingerová.

Kromě hlavní hrdinky Barbory se v knize objevují i další prototypy žen. “Dívka uvolněných mravů, která si sexem kompenzuje pracovní stres a životní nezdary. Naivní milující manželka. Bezdětná třicátnice, jíž tikají biologické hodiny. Nudící se žena v domácnosti. Přes rozdílný přístup k mužům však mají všechny tyto postavy jedno společné: touží po blízkosti a lásce,” vypočítává Emingerová.

Jejím velkým fanouškem je Arnošt Lustig, říká o ní dokonce, že je vycházející hvězdou české literatury. „Já mám Arnošta moc ráda, právě jemu v mnohém vděčím za to, jak píšu,“ popisuje autorka svůj vztah k bardovi české literární scény. Navštěvovala kdysi jeho literární seminář; výsledkem bylo, že další hodiny tvůrčího psaní začali plánovat spolu. Dnes jsou velkými přáteli.

Často spolu rozebíráme, co píšeme. Vyměňujeme si pohled ženy a muže na různé až intimní věci, které neprobírám s nikým jiným. Je to prostě můj učitel, podobně jako Ludvík Aškenázy byl zase učitelem Arnoštovým,“ svěřuje se. To se promítlo i do psaní In Flagranti. „Řekl mi třeba: ,Když říkáš, že je sousedka sprostá, musíš napsat, jak je sprostá ́. Když jsem to tedy napsala, moje maminka prohlásila, že jsem napsala porno. Tak jsem trochu ubrala, a maminka knihu vzala na milost,“ popisuje Dana Emingerová.

David Vávra, Dana Emingerová a Jan Pokorný na křtu knihy In FlagrantiKnihu vydalo nakladatelství Mladá Fronta, autorka ji pokřtila spolu se svým dvorním ilustrátorem, architektem a hercem Davidem Vávrou. „Vždycky dá mým knížkám další rozměr. Tentokrát zvolil jednoduché kresbičky. Jsou provokativní i vtipné,“ vysvětluje autorka.

Křtem provázel moderátor Jan Pokorný (na snímku po levici Dany Emingerové), zpívala Danina sestra, jazzová zpěvačka Eva Emingerová.

Ta patří ke knize ještě i jinak. Stala totiž jednou z jejích inspirací. „Vystupuje tam jazzová zpěvačka, její alba se jmenují stejně jako ta skutečná Evina. Dokonce u toho posledního jsem Evu předběhla – Žena divá „vyšla“ dřív v knížce než na CD ve skutečnosti,“ směje se autorka knihy. (Eva Emingerová je na spodním snímku spolu s Davidem Vávrou a sestrou Danou.)

IMG_9759.jpgDana Emingerová se do paměti čtenářů zapsala ještě před listopadem ́89, kdy byla reportérkou Mladého světa. Po převratu dělala rozhovory s politiky, například s Václavem Havlem, vydala postupně několik knih. Tou zatím poslední byla knížka Něžná tygřice o radostech a strastech trojnásobného mateřství.

Podílela se také na knize o známé rehabilitační sestře Ludmile Mojžíšové, díky níž a její metodě otěhotnělo mnoho žen, které děti mít nemohly.

Napsala knižní portrét devadesátiletého spisovatele Viktora Fischla Dva životy a humornou knížku o svém stoletém dědečkovi Táhne mi na dvě stě.

Pracovala také tři roky jako manažerka komunikace ve dvou velkých státních firmách, což jí vyneslo námět na zatím rozepsanou knihu Kravaťáci. Kromě nich chystá i knižní portrét přítele a učitele Arnošta Lustiga s pracovním názvem Hoď sebou, ty bejku, už nemám moc času.

-jd-

Autor: Blog Info | středa 29.12.2010 13:30 | karma článku: 16.52 | přečteno: 3251x

Další články blogera

Blog Info

Ivana Dianová: Když se naštvu, tak hned píšu!

Napsala víc než pět set blogů, které si přečetl téměř milion čtenářů. Její fejetony teď vyšly v knížce. Ta se příznačně jmenuje Dokonalá rozkoš. O čem kniha je? A co nutí autorku psát? Přečtěte si rozhovor a vyhrajte novou knížku!

18.11.2019 v 8:50 | Karma článku: 17.10 | Přečteno: 560 | Diskuse

Blog Info

Oči má sněhem zaváté... blogeři vzpomínají na Karla Gotta

Neexistuje snad Čech starší třiceti let, který by si s vyslovením jména Karel Gott zároveň nevybavil jeho tenor zpívající "Kávu si osladím" nebo "C ́est la vie". Přečtěte si, jak si ikonu české populární hudby připomínají blogeři.

2.10.2019 v 13:38 | Karma článku: 21.80 | Přečteno: 6920 | Diskuse

Blog Info

Poslední rozloučení s blogerem Janem Jílkem

Jak jistě většina blogerů ví, opustil nás na začátku prázdnin náš kolega Jan Jílek. Byl terapeutem, ale i režisérem, a jak jinak se s ním naposledy rozloučit než pozváním na uvedení jeho poslední hry.

17.9.2019 v 10:32 | Karma článku: 22.56 | Přečteno: 1397 | Diskuse

Blog Info

iDNES.cz upravuje pravidla diskusí, přečtěte si jak

Diskuse na iDNES.cz prošly za dobu své existence dvakrát razantní změnou. Poprvé, když bylo nutné pro možnost diskutovat nasbírat tisíc íček a pravidla se značně zpřísnila, podruhé, když se přešlo na na diskuse pod reálným jménem.

21.6.2019 v 12:00 | Karma článku: 16.47 | Přečteno: 2403 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Karel Sýkora

Karl Barth — citát o Bibli

Karl Barth byl švýcarský protestantský teolog, iniciátor a vůdčí osobnost tzv. dialektické teologie (zvané též teologie krize či teologie Slova).

22.11.2019 v 10:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 29 |

Karel Sýkora

Cutting Crew — (I Just) Died in Your Arms

Cutting Crew are an English rock band formed in London in 1985. They are best remembered for their debut album Broadcast and hit singles, "(I Just) Died in Your Arms", "I've Been in Love Before".

21.11.2019 v 19:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 33 |

Jan Řeháček

Pražská Reduta - oáza v normalizační poušti

"Znám křišťálovou studánku, kde nejhlubší je les", tato básníkova slova mne často napadala, když jsem v 80. letech sestupoval po schodech do malého jazzového klubu na Národní třídě. "Tam roste tmavé kapradí a vůkol rudý vřes."

21.11.2019 v 9:09 | Karma článku: 16.15 | Přečteno: 238 | Diskuse

Silvia Suto

Nechte íránské slavíky zpívat

Už za pár dnů Měskská knihovna v Praze přivítá výjimečný koncert perské hudby. Proč je tak výjimečný? Kromě toho, že jde o první vystoupení této hudební formace u nás, zajímavé je, že s nimi vystoupí ženská vokalistka.

20.11.2019 v 17:49 | Karma článku: 16.57 | Přečteno: 373 | Diskuse

Václav Girsa

Nad katedrálou sv. Víta (vzpomínka na restaurátora Miloše Gavendu)

V době, kdy skupina restaurátora Miloše Gavendy pracovala na opravě kamenného pláště a hlavní věže katedrály sv. Víta jsem využil možnosti seznámit se přímo na lešení s nejstarší částí naší nejvýznamnější památky.

20.11.2019 v 15:15 | Karma článku: 11.64 | Přečteno: 141 | Diskuse
Počet článků 712 Celková karma 20.49 Průměrná čtenost 7732

Adminy blogu jsou Patrik Banga, Tereza Janků, Karel Boháček a Kateřina Mikovcová. Pokud chcete komukoli z nich napsat, adresa je vždy: jmeno.prijmeni@idnes.cz. Nebo pište na společnou adresu admin.blog@idnes.cz.

Facebook Blog iDnes


 

Najdete na iDNES.cz